gaiss-comet-01-2880px-APLIS

Komēta
Māja Komēta radīta jaunas un radošas ģimenes dzīvei pilsētā - zaļā un maz apgūtā Rīgas apkaimē Daugavas tuvumā. Pilsētas un lauku ainas mijiedarbībā tiek veidota koša mājvieta ar plašu terasi, dārzu un darbnīcu aktīvai ārtelpas izmantošanai.

gaiss-comet-14-1600px-client-sketch

Klienta skice

gaiss-comet-02-2880px

Plašā terase iekļaujas mājas apjomā zem viļņotā metāla jumta, starp koka sienu posmiem mazliet slēpjoties no ielas tuvuma. Gaismu un skatu tajā ievada liels apaļš atvērums jumta apjomā, kas zīmē saules gaismas apli uz terases sienām un grīdas.

Abas dzīvojamās telpas iezīmē divi vertikāli kamīni, vērsti uz abām pusēm – ārtelpu un iekštelpu, tie stiepjas pilnā augstumā šķērsojot metāla jumtu kā skursteņa apjomi. Iekštelpu apdarē tiek eksponēti līmētā koka paneļi, skaidri atklājot mājas konkstruktīvo struktūru un materialitāti. Betona grīda iekštelpā saplūst ar betona terasēm ārtelpā, kas ieskauj mājas dienvidu un rietumu fasādes, un ar plašiem stiklojumiem nodrošina ciešu sasaisti ar dārzu.

gaiss-comet-05-1500px

Mājas līmētā masīvkoka paneļu konstrukcijas apvieno konstruktīvo un estētisko kvalitāti. Ēka sastāv no lineāra koka paneļu iekštelpu apjoma, kas pirmajā stāvā ieskauts ar sarkanu koka dēļu apdari un tam virsū uzsēdinātu metālisku viļņota tērauda trīstūra formas jumtu. Vienkāršas pamatformas risinātas tīrā materialitātē ar raksturīgām detaļām.

gaiss-comet-04-1459px

Mājas ieejas telpa ir kustību mezgls, kur satiekas visas telpu grupas, abi stāvi, priekšpagalms un dārzs. Telpa atsedz ēkas šķērsgriezumu pilnā augstumā, un šķērso māju ar skatu un izeju uz dārzu.

Telpu plānojumā ietverta doma par mājas ilgmūžību un mainīgu mājinieku sastāvu. Lai māja pilnvērtīgi funkcionētu bērniem pieaugot un pārceļoties, bērnu istabas ir ļoti kompaktas, tās ir iespējams apvienot. Ēkas lineārajā plānojumā dzīves telpa izkārtota pakāpeniski pārejot no individuālā uz kopīgo, no mazām kompaktām istabām uz lielām un plašām koplietojamām telpām. Ēkas austrumos - ieejas galā - izvietotas guļamistabas un sanmezgli, kam seko liela plaša pilna augstuma dzīvojamā telpa ar virtuvi, ko noslēdz tikpat augsta segta ārtelpas terase.

gaiss-comet-03-2880px

Vieta: Rīga, Latvija
Klients: Privāts
Arhitektūra: GAISS
Komanda: Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs
Platība: 175m² iekštelpa, 50m² terases
Laiks: 2020 - turpinās