RCK

gaiss-RCK-01-2880px

Rīgas Celtniecības koledžas ēkas pienesums ilgtspējīgas būvniecības attīstībā ir ne tikai kā jaunam būvapjomam, bet kā izglītības instrumentam, kas studentiem – topošajiem industrijas dalībniekiem vēstītu par būvniecības un vides mijiedarbi.

gaiss-RCK-06-site-plan

Koledžas “sirds” ir jaunais iekšpagalms, kuru veido plānotie būvapjomi. Tā ir vide, kas ir noslēgta no apkārtējās pilsēttelpas. Te satiekas visas koledžas funkcijas, rosinot kopības sajūtu. Pirmā stāva līmenī izvietotās darbnīcas atverot plašos vārtus var plesties pagalma zonā dodot vietu praktiskām mācībām, izpētei un eksperimentiem. Jaunā un esošā korpusa savienojošais tilts dod telpisku piedzīvojumu un panorāmas skatu uz pagalmā notiekošo.

gaiss-RCK-04-2880px
gaiss-RCK-05-diagram

Jaunais mācību korpuss un diennesta viesnīca veido vienotu kompleksu un nostiprina apbūves fronti pret Akadēmijas laukumu. Ēkas aptver vienota dubultā fasāde, kas ar lamellu režģi aizsargā pret pārkaršanu dienvidaustrumu – dienvidrietumu pusē. Ēku apjomu plastiku veido lokāli ieliekumi un ierāvumi, kas reaģē uz apkārtni – koks, gāzes transformators, ieeja ēkā, balkons u.c.

gaiss-RCK-03-2880px
gaiss-RCK-02-2880px

Vieta: Rīga, Latvija
Klients: Rīgas Celtniecības koledža
Statuss: 2./3. vieta atklātā metu konkursā
Arhitekti: GAISS
Komanda: Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs, Elīna Paula
Sadarbība: ALPS ainavu darbnīca, Katrīna Peizuma
Platība: 18200 m²
Gads: 2021