Rīgas cirks

gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks- (1)

Cirka ēkas rekonstrukcijas projekta potenciāls ir jaunas, publiskas pilsētas telpas radīšana. Esošie pagalmi atvērti pilsētniekiem un izveidots cirka skvērs — unikāla, brīvdomīga publiskā ārtelpa, kas veido reizē ieejas laukumu, skatuvi vai darbnīcu pagalmu un pasākumu reizēs ļauj cirka festivālam izplesties ielas telpā.

rigas-cirks

Vēsturiskās ēkas kupols kā simbols vienīgajai cirkam veltītajai celtnei Baltijā un tā ietekmes zona pilsētvidē ir ļoti nozīmīga. Tas ir pamats Rīgas cirka tradīciju turpināšanā.

Projekta risinājumi paredz kupola vizuālu izcelšanu, jaunbūvējamās telpas koncentrējot zemes gabala tālākajā daļā. Jauno kompleksa daļu simboliski balsta tradīcijas — zem black-box zāles izveidotā brīvā, publiskā ārtelpa zāle ar vizuālu atsauci uz vēsturisko kupolu.

gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks- (20)
gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks- (13)
gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks-16-crop

Vēsturiskā centra sarežģītajos apstākļos un vērtīgās arēnas tiešā tuvumā jaunu lielgabarīta telpu izbūve ir izaicinājums. Projekta risinājumi tiecas veidot fleksiblas, universālas telpas, kas nodrošina gan projekta uzdevumā norādītās funkcionalitātes, gan būtu ērti pielāgojamas citiem lietošanas veidiem, kas šāda mēroga publiskai būvei pilsētas centrā ir praktiska nepieciešamība. Jaunais apjoms gar Alfrēda Kalniņa ielu pamatā ietver visas jaunās zāles — gan treniņiem, gan izrādēm. Apmeklētājiem ir iespēja būt klāt radošajā procesā, vērot kā turpat aiz sienas notiek treniņi, redzēt kā piegādā dekorācijas un sajust jaunrades enerģiju.

gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks- (14)
gaiss-arhitekti-made-rigas-cirks- (4)

Vieta: Rīga, Latvija
Pasūtītājs: Rīgas cirks
Arhitektūra: GAISS, MADE
Komanda: Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs, Agnese Mālniece, Marta Dzene
Zemes gabala platība: 3807 m²
Telpu platība: 7552 m²
Gads: 2018
Apbalvojumi: Atzinība atklātā metu konkursā